Listy dla Ziemi

„Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone…” i ekologiczne z przesłaniem do bliskich, by zmieniać świat na czysty, bezpieczny, piękny. A w kwietniu te listy maja wyjątkową moc, to Listy dla Ziemi

w ramach akcji Fundacji Ekologicznej Arka. Akcja polega na pisaniu przez młodych ludzi listów na wykonanym z makulatury papierze. Pisanie listów w naszym Ośrodku  było poprzedzone zajęciami tematycznymi w klasach i świetlicach szkolnych.

W listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych. W 2013 roku głównym  tematem listów była gospodarka odpadami i recykling, w 2014 roku – palenie śmieci w piecach domowych oraz problematyka niskiej emisji. Tegoroczna edycja poświęcona jest ograniczeniu ilości śmieci oraz ekokonsumpcjonizmowi.

Listy dla Ziemi to aktywna nauka, rozwój talentów i dobrych relacji z otoczeniem.

Po napisaniu (narysowaniu) Listu dla Ziemi dzieci wręczają je bliskim: rodzicom, dziadkom, nauczycielom.

Dlaczego? Bo dorośli mogą dawać dobry przykład w prostych, codziennych działaniach ekologicznych, a dzieci i młodzi ludzie mogą ich do tego motywować. Listy dla Ziemi urzeczywistniają to, czego wszyscy oczekują: pięknego środowiska naturalnego i dobrego zdrowia.

Pomysłodawcą akcji jest prezes Fundacji Ekologicznej Arka – Wojciech Owczarz.

Więcej na: www.listydlaziemi.pl