Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece – 26.03.2015

Dnia 26 marca grupa dzieci z naszego przedszkola udała się na kolejne spotkanie do Elbląskiej Biblioteki Pedagogicznej, w ramach ogólnopolskiej akcji: "Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem przedszkolaki przeniosły się w zaczarowany świat Kopciuszka, w którym miały okazję zapoznać się z treścią znanej na całym świecie baśni, przedstawionej przez Panią Beatę - pracownika tamtejszej biblioteki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały treści baśni, popartej kolorowymi ilustracjami, a następnie trafnie odpowiadały na zadawane im pytania. Po zapoznaniu się z treścią baśni, przedszkolaki aktywnie włączyły się do wielu ciekawych zabaw: poszukiwały zagubionych pantofelków Kopciuszka, dobierały pantofelki  w pary, bawiły się na balu, tańcząc z szarfami, wyklaskiwały i wygrywały rytmy, według określonych wzorów, utworzonych z pantofelków. Następnie przystąpiły do zadań przy stolikach: oddzielały groch od maku, zdobiły suknię Kopciuszka, układały historyjkę obrazkową i puzzle oraz wypełniały kolorami obrazki konturowe, związane z treścią poznanej baśni. Na zakończenie zajęć Pani Beata zaproponowała kilka zabaw ruchowych z chustą animacyjną oraz przejście przez kolorowy tunel, które wywołały wśród dzieci wiele radości.Baśniowa wizyta w bibliotece wywołała wiele pozytywnych emocji. Dzieci były wesołe, zainteresowane i bardzo aktywne. Znakomicie wywiązały się z przygotowanych dla nich zadań, a w zabawach z elementami ruchu, rytmu i tańca uczestniczyły z wielką radością. Po zakończeniu zajęć, w wyrazie wdzięczności, wszystkie dzieci podziękowały Pani Beacie gromkimi brawami.

Wizyta na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków, a przedstawiona tam w formie zabawy i obrazu wiedza była dla nich ciekawym i przede wszystkim dostępnym i zrozumiałym sposobem przekazu.