Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Międzynarodowy Dzień Lasów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów , który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Lasy, Klimat, Zmiana” 25.03.2015 r odbyło się w naszym ośrodku ekospotkanie z udziałem zaproszonych gości w osobach:

  • Jolanty Zielińskiej – Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
  • Jana Piotrowskiego – leśnika z Nadleśnictwa Elbląg

Celem spotkania było uświadomienie uczniom jak istotny w naszym życiu jest las oraz  jak go chronić i pielęgnować. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli prezentację o lesie przygotowaną przez pracownika PKWE oraz wysłuchali pogadanki leśnika na temat stanu drzewostanu na Wysoczyźnie Elbląskiej. Następnie uczniowie klasy 6 przedstawili prezentację multimedialną pt. „Kto jest przyjacielem lasów?” przygotowaną pod kierunkiem pani Doroty Dąbkowskiej na konkurs organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Lasów z okazji Dni Przyjaciół Lasów. Uczniowie, którzy przygotowali prezentację: Maria Dembinska, Paweł Kowalski i Krystian Tkaczyk zostali wyróżnienie dyplomami.

Na spotkaniu został podsumowany konkurs plastyczny „Las pełen tajemnic”. Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz opaski z napisem „Przyjaciel przyrody”. Nagrody wręczali zaproszeni goście i Pani Dyrektor Anna Domańska. Po spotkaniu w sali gimnastycznej na uczniów czekały zadania o tematyce leśnej, przygotowane na górnym korytarzu szkolnym. Wśród zadań znalazły się:

  • Krzyżówki
  • Zagadki
  • Rozpoznawanie tropów zwierząt leśnych
  • Układanki puzzle
  • Koło fortuny z pytaniami

Za prawidłowo wykonane zadanie uczniowie otrzymywali karteczki z nadrukowanym liściem, które zamieniali na słodycze. Wszyscy uczniowie chętnie brali udział we wszystkich zadaniach.

E.Gołąb


Przejdź do góry