Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Na królewskim balu – zabawa karnawałowa w przedszkolu

Na królewskim balu – zabawa karnawałowa w przedszkolu - 17.02.2015

 

Jak co roku w czasie karnawału w przedszkolu odbył się huczny bal. Tym razem gościliśmy na królewskim zamku i sama para królewska bawiła się razem z przedszkolakami w rytmach wesołej, skocznej muzyki. Gospodarz balu okazał się trochę roztargnionym staruszkiem i pogubił klucze do swoich królewskich komnat. Dzielne dzieciaki pomagały odszukać zagubione klucze, gdyż były ciekawe, jak wyglądają poszczególne komnaty. W każdej z nich czekały niespodzianki i wesoła zabawa. Przedszkolaki hasały po komnacie tańca, po królewskiej sali ćwiczeń, w komnacie plastycznej wykonywały korony dla swoich pań. Na dłuższą chwilę zatrzymały się w królewskiej kuchni pełnej smaków i zapachów. Wspaniałą niespodzianką była komnata bajek i baśni, gdzie czekała niespodzianka w postaci bajeczki pt."Czerwony Kapturek w teatrzyku kukiełek". Ostatnią, najdłużej poszukiwaną komnatą, był królewski skarbiec. Tutaj na dzieci czekały prawdziwe skarby pod postacią pięknych książek. Każdy uczestnik balu otrzymał od królewskiej pary wspaniałą książkę na pamiątkę wspólnego balu. Król w podziękowaniu od dzieci dostał złoty łańcuch do swoich kluczy, aby już nigdy ich nie zgubił.

Jeszcze jedną niespodzianką w czasie balu była wizyta pisarki pani Jagody Falarz. Autorka zapoznała dzieci z niewielkim fragmentem swojej twórczości dla dzieci, czytała zabawne wierszyki i fraszki, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem wspaniałej publiczności.


Zabawa była bardzo udana, a wszystkie księżniczki, królewny, książęta, królowie z sąsiednich krain na pewno jeszcze długo będą ją wspominać.


Przejdź do góry