Niezwykłe odwiedziny

11 grudnia 2014r. przedszkolaki odwiedziły Świętego Mikołaja. Po blisko dwugodzinnej autokarowej podróży dotarliśmy do Klewek koło Olsztyna. Powitały nas dwa wesołe zielono-czerwone elfy i poprowadziły ścieżką do zagrody Świętego Mikołaja. Tam dzieci mogły obejrzeć, dotknąć i nakarmić zwierzęta – kuce, owce oraz kozy. Wyjątkową atrakcją dla przedszkolaków była przejażdżka na prawdziwym koniu. Potem przeszliśmy do pracowni kreatywnej. Tu maluchy samodzielnie lub z niewielką pomocą dorosłych wykonały kolorowe kartki świąteczne, ugniatały ciasto, by następnie wykrawać z niego foremkami pierniczki. Elfy pomagały przedszkolakom napisać lub narysować listy do Świętego Mikołaja. Podczas tej wycieczki wygospodarowaliśmy również czas na zabawę. Na wspólne tańce i zabawy integracyjne przy muzyce zaprosiła nas Śnieżynka. Ona tez zachęciła dzieci do głośnego śpiewania i przywołania najbardziej oczekiwanego gościa – Świętego Mikołaja. Brodaty gość w końcu przybył, by wspólnie z dziećmi pląsać do obiadu. Pamiątką z tego spotkania będzie fotografia dla każdego przedszkolaka. Trochę wymęczeni, ale uśmiechnięci i zadowoleni przeszliśmy do sali w sąsiednim domku, by z wypiekami na policzkach spałaszować obiad. Droga powrotna minęła szybko, a dzieci na pewno długo będą wspominać niecodzienne spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Opracowała:Anna Chojnowska