Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Spotkanie ekologiczne "Las i jego mieszkańcy" oraz pasowanie na ekologa

W dniu 25.XI.2014r w odbyło się spotkanie ekologiczne na temat „Las i jego mieszkańcy” połączone z pasowaniem na młodych ekologów uczniów klasy IV. Celem spotkania było m.in. zdobywanie i poszerzanie wiedzy dotyczącej ekosystemu leśnego, uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, uświadomienie konieczności ochrony środowiska naturalnego.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście:kierownik Centrum Edukacji Ekologicznej w Elblągu pani Wiesława Kamińska oraz Strażnik Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej pan Zbigniew Zagrodzki.Wśród konkurencji spotkania znalazły się: zadania dotyczące rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt leśnych, krzyżówki i zagadki o tematyce leśnej, hasła o ochronie przyrody, piętrowa budowa lasu, korzyści jakie daje nam las. Z zadań jakie uczniowie wykonali powstały kolorowe karty pracy. Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekosystemu leśnego.

W trakcie spotkania obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez pan Zbigniewa Zagrodzkiego.

Uczniowie klasy IV złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez zaproszonych gości na Młodych Ekologów. Otrzymali również dyplomy oraz upominki. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani słodyczami i otrzymali upominki ekologiczne od pani Wiesławy Kamińskiej.

Na młodych ekologów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

 


Przejdź do góry