Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

„W chłopięcym już to stwierdzisz wieku,
Że świat wciąż robi Ci na przekór.
Na drodze życia już od razu
Znaki zakazu:
Nie wolno piłką rzucać w okno!
Nie wolno kąpać się bo mokro!
Nie wolno kłamać w życie wiośnie!
Nie wolno kląć, aż się dorośnie!
Nie wolno palić ani pić,
Bo wciąż Ci mówią wstydź się, wstydź!
Gdy w wiek męski zdołasz zmienić
Tę młodość szkolną i mozolną,
Wolno Ci się będzie ożenić
I znów Ci nic nie będzie wolno!”

„W naszej szkole wielka draka, mamy dzisiaj dzień chłopaka” -  takim hasłem rozpoczęło się wielkie i radosne świętowanie „Męskiego Dnia” w naszej szkole. Cała uroczystość miała miejsce 30 września w naszej Sali gimnastycznej. Żeńska część kadry pedagogicznej przygotowała swoim kolegom i podopiecznym kilka aktywności fizycznych. Głównym celem jaki przyświecał spotkaniu była przede wszystkim dobra zabawa. Oprócz tego, panie chciały spełnić męskie,  najskrytsze marzenia i umożliwić mężczyznom sprawdzenie się w pozornie damskich zajęciach.

Chłopcy wykazywali się swoją siła i wytrzymałością podczas konkursu ćwiczeń fizycznych, poddali się damskim rękom podczas karmienia, wykazali się zręcznością podczas zabaw z jabłkiem.

Starsi chłopcy (nauczyciele i pracownicy obsługi) mogli wykazać się podczas prasowania koszul, stać się na chwilę fryzjerami i wystylizować fryzury koleżankom. Zaistnieli na wybiegu, prezentując najnowsze trendy panujące  w modzie. Pokazali jak się przyszywa guziki, jak się kroi cebulę bez uronienia ani jednej łzy, jak potrafi się dobrze bawić i pomagać sobie nawzajem.

Zabawa wzruszyła wszystkich do łez. Na szczęście były to łzy ze śmiechu. Na zakończenie panowie dostali medale, kwiaty i słodkie upominki.

Życzymy wszystkim Panom spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze.