Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka

Janusz Korczak w oczach dziecka

 

Spotkanie z książką w przedszkolu

 

Nasze przedszkole odwiedziła przemiła pani Małgosia Adamska, która pracuje w Elbląskiej Bibliotece.  Na początku spotkania przedstawiła dzieciom sylwetkę Janusza Korczaka, krótko opowiedziała czym się zajmował i jak duży wkład włożył w opiekę i troskę o najmłodszych. Pani Małgosia zapoznała przedszkolaki z dziecięcą twórczością literacką autora. Rozmawiała o pracy jaką wykonuje pisarz i zachęciła dzieci do podejmowania prób literackich.

Wszystkie przedszkolaki bardzo miło i aktywnie spędziły czas z książką.

 

Janusz Korczak w oczach dziecka

 

Uczniowie oddziałów edukacyjno – terapeutycznych uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Elbląskiej. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację na podstawie książki Iwony Chmielewskiej pt. „ Z pamiętnika Blumki”. Poznały historie dzieci zamieszkałych w Domu Sierot prowadzonym przez Janusz Korczaka. Obejrzały również film „Król Maciuś Pierwszy” i wykonały pracę plastyczną przedstawiającą kolorowy i wesoły dom dla podopiecznych Starego Doktora. 

Uczniowie klas starszych udali się  do Biblioteki Elbląskiej na projekcję filmu „Król Maciuś Pierwszy”, który powstał w oparciu o książkę Janusza Korczaka o tym samym tytule.

Artykuły