Wokół twórczości Korczaka

Rodzinny konkurs plastyczny w przedszkolu „W krainie Króla Maciusia”

W ramach przygotowań do jubileuszowych obchodów z okazji 60-lecia powstania naszej placówki oraz 35 rocznicy nadania placówce imienia Janusza Korczaka, w przedszkolu został ogłoszony rodzinny konkurs plastyczny. Jego głównym założeniem było przypomnienie sylwetki Janusza Korczaka i propagowanie jego twórczości a szczególnie literatury dziecięcej. Ponadto konkurs miał na celu stworzenie okazji do wzmacniania więzi rodzinnych poprzez wspólne twórcze działanie dzieci z rodzicami. Prace, które wpłynęły na konkurs były o wysokich walorach estetycznych, wszystkie w oryginalny sposób nawiązywały do bajki o Królu Maciusiu. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, dlatego zostały przyznane nagrody równorzędne.

I miejsce zdobyły prace: Mateusza Pawlika lat 4 z rodzicami i Natalii Żyły lat 7 z rodzicami

II miejsce zdobyły prace: Mileny Tomaszewskiej lat 4 z mamą i Marceliny Józefowskiej lat 4 z rodzicami

III miejsce zdobyły prace: Angeliki Kamińskiej lat 7 z siostrą i Patryka Wlazło lat 5 z rodzicami

GRATULUJEMY!

Konkurs plastyczny w szkole „Spotkanie z Januszem Korczakiem”

Dnia 20 maja 2014r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny organizowany w ramach projektu edukacyjno – wychowawczego „Co nam zostawił Janusz Korczak”.

Laureaci konkursu plastycznego

• Klasy IV – VI szkoła podstawowa i gimnazjum OET

I miejsce – praca zespołowa kl. I gimnazjum

Tomasz Dąbrowski