Festyn sportowo - rekreacyjny "Czas na zdrowie"

Festyn sportowo – rekreacyjny „Czas na zdrowie”

16 maja 2014 r. Elbląski Szkolny Związek Sportowy wraz z Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym Nr 2 w Elblągu zorganizowali festyn sportowo – rekreacyjny pn. „Czas na zdrowie”. Adresatami festynu byli wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych, dzieci i młodzież niepełnosprawna oraz przedszkolaki i uczniowie z elbląskich placówek oświatowych, którzy podczas licznych konkurencji odkrywali, jaką niezwykłą radość daje aktywność fizyczna. Podczas Festyny „Czas na zdrowie” można było spróbować swych sił w skoku w dal, biegu na 60 metrów, rzucie piłką lekarską, jeździe na rowerze lub hulajnodze, na torze przeszkód… Każdy uczestnik mógł wybrać formę ruchu, która sprawiała mu najwięcej przyjemności. Ale rywalizowali nie tylko młodzi sportowcy, nauczyciele oraz zaproszeni goście także brali udział w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji sportowo – rekreacyjnych czuwali uczniowie klasy I mechatronicznej z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu wraz z opiekunem.

Sport to nie tylko ważny czynnik profilaktyczny i terapeutyczny, to także wspaniała zabawa i integracja: małych z dużymi, niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, starszych z młodszymi… Sport ma ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka, a potem dorosłego człowieka. Uprawianie sportu kształtuje się charakter, buduje wytrwałość i nigdy nie jest za późno, by zacząć ćwiczyć!

Festyn był także okazją do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie” Fundacji BOŚ, którego celem jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia (w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej). W ramach projektu uczestnicy Festynu brali udział w prezentacji filmu edukacyjnego pt. „Śmietnik w mojej głowie” oraz odwiedzili stoisko ze zdrową żywnością.