Promowanie zdrowych produktów

Dnia 13.05. 2014r. na zajęciach ekologicznych gościliśmy przedstawicielkę elbląskiego sklepu ze zdrową żywnością. Celem spotkania było promowanie  zdrowych produktów i uświadomienie uczniom, których z nich należy unikać w codziennej diecie i dlaczego.

Podczas prezentacji pod hasłem „Pan Zdrówko” uczniowie mieli okazję dowiedzieć się m.in.: skąd pochodzą produkty ekologiczne sprzedawane w sklepie ze zdrową żywnością, w jakich warunkach są one uprawiane oraz czym się różnią od innych ogólnodostępnych produktów. Była również powtórka z zawartości witamin w produktach, składników mineralnych oraz o higienie spożywania owoców i warzyw. Uczniowie zapoznali się także z atrakcyjną ofertą sklepu, np. różnymi rodzajami miodu, soków i przetworów owocowych, produktów zbożowych, suszonych owoców, itp. Duże zainteresowanie wzbudziły ekologiczne słodycze wyprodukowane bez użycia środków chemicznych: żelki owocowe, lizaki z soku klonowego, suszone morele, żurawina, orzeszki.  Wszystkie produkty posiadały certyfikat oraz logo produktów ekologicznych. Na zakończenie spotkania uczniowie degustowali suszone owoce, orzeszki, żelki i inne zdrowe smakołyki.