Nagrody w Wojewódzkim Turnieju Ekologicznym pod hasłem „Mieszkańcy lasu”

Dnia 15 maja 2014  w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie odbył się Wojewódzki Turniej Ekologiczny pod hasłem „Mieszkańcy lasu”. W turnieju wzięli udział nasi uczniowie w składzie:

• Daniel  Kuman,
  • Daniel Paczkowski,
  • Angelika Zielińska,

Celem turnieju było pogłębienie wiedzy na temat lasu i jego mieszkańców.

Po krótkiej prezentacji artystycznej, przedstawiona została prezentacja multimedialna przez panią leśnik z Nadleśnictwa Dobrocin z której uczestnicy turnieju dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia zwierząt  leśnych. Następnie uczniowie zostali podzieleni na kilka zespołów składających się z przedstawicieli różnych ośrodków.

Przystąpiono do konkurencji, których było kilka a wszystkie dotyczyły lasu. Uczestnicy między innymi rozpoznawali  zwierzęta leśne, segregowali odpady do właściwych pojemników, rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówkę oraz przyporządkowywali rośliny i zwierzęta właściwym warstwom lasu. Komisja składająca się z leśników oceniała poprawność wykonanych zadań. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i chęcią wykonywali zadania. Wiedza wcześniej zdobyta i uważne oglądanie prezentacji dało dobre efekty. Nasi uczniowie zajęli dwa I miejsca i jedno III miejsce.

Wszyscy uczestniczący w spotkaniu uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplom dla placówki, która brała udział w turnieju. Spotkanie zakończyło się przy grillu.