Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Z muzyką o ekologii

Dnia 8 maja 2014 r dziesięcioosobowa grupa uczniów klas IV – VI naszej szkoły wzięła udział w koncercie muzycznym w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Współorganizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Uczniowie wysłuchali utworów Piotra Czajkowskiego, Edwarda Griega, Gioacchino Rossiniego, Johanna Straussa, których inspiracją kompozytorską, tematem przewodnim było piękno przyrody. Muzyka była tłem do omówienia naszych zachowań względem przyrody, jak też i do pytań w jaki sposób dzieci i młodzież powinny na co dzień dbać o środowisko naturalne. Finałem spotkania z muzyką i ekologią był konkurs proekologiczny dla uczniów. Po zakończonym koncercie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali sadzonki sosny rozdawane przez leśników.

Nasza delegacja znalazła się w gronie przedstawicieli innych szkół elbląskich, zaproszonych do udziału w koncercie przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Elblągu.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.