Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Działania na Warmii i Mazurach 2014

W poniedziałek 16 czerwca w Parku Jakubowym  w Olsztynie odbył się piknik ekologiczny, który jednocześnie był podsumowaniem akcji „Wiosenne działania na Warmii i Mazurach 2014”.
Nasza placówka brała udział w konkursie i została zaproszona do udziału w pikniku. Trzyosobowa delegacja uczniów ze szkoły reprezentowała  placówkę.

  • Dominika Słomska
  • Daniel Mazurczak
  • Żaneta Żochowska

Dla uczestników pikniku przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek. Nie zabrakło konkurencji ruchowych i zabaw.
Dzieci brały udział w zajęciach na różnych stanowiskach (np. w PRACOWNI PREHISTORYCZNYCH WITRAŻY, PALEONTOLOGICZYCH PUZZLI, MAŁEJ FABRYCE SKAMIENIAŁOŚCI, GORĄCZCE ZŁOTA, POSZUKIWANIU BURSZTYNU , ODGADNIJ JAKIE TO ZWIERZĘ, ROŚLINA, ROZWIĄŻ REBUS itp.).

Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w organizację stanowiska przygotowanego  przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Elblągu pod kierownictwem Pani Wiesławy Kamińskiej. Stanowisko było licznie odwiedzane przez uczestników pikniku. Dzieci odpowiadały na pytania między innymi związane z gospodarką leśną, ochroną przyrody, układały puzzle, rozpoznawały rośliny i zwierzęta, rozwiązywały rebusy. Wszystkie poprawne odpowiedzi były nagradzane .

W trakcie trwania pikniku została podsumowana akcja „Wiosenne działania na Warmii i Mazurach” Statuetki, dyplomy i nagrody odebrali przedstawiciele placówek których działania oceniono jako wyjątkowe. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza placówka.


Przejdź do góry