Goście z Bałtyckiego Centrum Nurkowego Seawave

26 marca 2014  roku w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne dla wszystkich dzieci ze świetlic i grup wychowawczych pod hasłem „Przyjaciele Bałtyku”. Zawitali do nas wyjątkowi goście z Bałtyckiego Centrum Nurkowego Seawave. Płetwonurkowie podzielili się z nami swoją wiedzą na temat podwodnego świata naszego Bałtyku, zaprezentowali sprzęt służący do nurkowania, wyjaśnili nam, że nurkowanie to nie tylko pasja sama w sobie, ale i czynienie dobra, dawanie radości innym, także niepełnosprawnym ludziom.

Podczas zajęć dzieci miały okazję usłyszeć co można zobaczyć w naszym Morzu Bałtyckim, obejrzeć fotografie, a także przymierzyć elementy stroju nurkowego. Wielką radość sprawiła dzieciom zabawa z helem- gazem lżejszym od powietrza. Było ciekawie i wesoło!

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiego programy Fundacji Nasza Ziemia „Przyjaciele Bałtyku”.

Edyta Sieniuć