Jesteś tutaj: Start / / Fizyka dla Smyka

Fizyka dla Smyka

POKAZ NAUKOWY „FIZYKA DLA SMYKA”

10 marca 2014 r. gościliśmy w Ośrodku profesorka Pytalskiego, który w czasie 5 lekcji zaprezentował naszym uczniom

i przedszkolakom wiele wspaniałych eksperymentów fizycznych z zastosowaniem unikalnych zestawów edukacyjnych.

Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas Świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. „Profesor” razem z dziećmi sprawił, że pod wpływem pola magnetycznego długopis zawisł w powietrzu a przedmioty poruszały się w nieskończoność. Pokazał siłę i niesamowite właściwości magnesu.

Dzieci, które brały udział w pokazie były zachwycone. W każdym z ćwiczeń mogły uczestniczyć i doskonale się przy tym bawiły

Pokazy były wspaniałą pomocą dla dzieci w nauce i zrozumieniu tajemnic fizyki.

Pokazy zorganizowane zostały dzięki nagrodzie uzyskanej w konkursie wojewódzkim „Zdrowa żywność w szkole

i przedszkolu” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej przy WMODN w Olsztynie i SP Nr 18 w Elblągu.