Festiwal witamin

Dnia 17 grudnia 2013 r. odbyło się spotkanie pod  hasłem "Festiwal witamin".

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III –VI i gimnazjaliści. Celem spotkania było zaznajomienie uczniów z rolą witamin w organizmie człowieka, grupami witamin i produktami spożywczymi , które je zawierają.

Każda klasa na spotkanie przygotowała jedną witaminę. Uczniowie omawiali witaminy według schematu:

• Produkty w których zawarta jest witamina,(demonstracja produktów)
  • Rola w organizmie,
  • Skutki niedoboru i konsekwencje dla organizmu,
  • Skutki nadmiaru witaminy w organizmie i jego konsekwencje,

W trakcie spotkania uczniowie rozwiązali krzyżówkę dla wszystkich uczestników i wykonali samodzielnie szereg zadań, które miały na celu utrwalić wiedzę o witaminach  i przekonać ich do spożywania warzyw i owoców, które chronią organizm ludzki przed chorobami.

Wysłuchali również pogadanki pielęgniarki szkolnej na temat higieny spożywania warzyw i owoców.

Na zakończenie spotkania wszyscy częstowali się pysznym, zdrowym smakołykiem - jabłkiem.