Biblioteka jakiej nie znamy

BIBLIOTEKA JAKIEJ NIE ZNAMY –

WIZYTA W WARMIŃSKO – MAZURSKIEJ

BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W ELBLĄGU

Od kilku miesięcy bardzo często gościmy w bibliotece szkolnej, bywaliśmy też w bibliotekach miejskich, zauważaliśmy różnice między tymi bibliotekami, braliśmy udział w lekcjach bibliotecznych. Dzisiaj wybieramy się do Biblioteki Pedagogicznej. Niektórzy z nas już tam wcześniej byli ale dla innych uczestników będzie to pierwsza wizyta. O godz. 15.15 wyruszyliśmy na umówione spotkanie do biblioteki. Pierwsze kroki skierowaliśmy do działu wypożyczeń. Tam pani bibliotekarka zapoznała nas z zasadami korzystania z księgozbioru, mogliśmy także zajrzeć w miejsca niedostępne dla innych (bardzo podobały się nam przesuwane regały z księgozbiorem. Półki po brzegi wypełnione książkami a jednak do przesunięcia całego regału wystarczyła tylko jedna ręka. W naszych szkołach też by się przydały takie regały). Poznawaliśmy program komputerowy do wyszukiwania katalogu książek. Po zapoznaniu się z działem wypożyczeń udaliśmy się na piętro do czytelni. Przywitała nas tam bardzo miła pani bibliotekarka, która w ciekawy sposób oprowadziła nas po swoim dziale. A potem zaproszono nas do wydziału multimedialnego i tam podobało się nam najbardziej. Sala wyposażona w super sprzęt komputerowy wyposażony w program  iMac (Apple). Na początku mało kto z nas wiedział jak mamy korzystać z tego sprzętu, ale jak zawsze mogliśmy liczyć na nasza panią z jej pomocą uruchomiliśmy komputery. Troche mogliśmy pobuszować. Potem pani zapoznała nas z zasadami korzystania ze zbiorów wydziału multimedialnego. A było na co popatrzeć, tyle tu kaset, płyt CD, DVD, audiobooków. Pewnie niektórzy z nas od dzisiaj będą tez częstymi gośćmi tej biblioteki. Nie zawsze jest czas na przeczytanie książki, więc można skorzystać z audiobooku, słuchawki na uszy i gotowe już ,,czytamy” i to jak pięknie. Do dzisiaj myśleliśmy, ze biblioteka pedagogiczna jest biblioteką tylko dla pedagogów a tu taka niespodzianka, my tez możemy z niej korzystać. Obyśmy tylko o tym nie zapomnieli.