Spotkanie z Wiolettą Piasecką

SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI

Uczestnicy projektu przygoda z książką mają już za sobą cykl zajęć edukacyjnych, na których poznawali m.in. budowę książki, drogę od autora do czytelnika, gatunki literackie itd. Po tak obszernych przygotowaniach nadszedł czas na spotkanie z autorem książek. 2 grudnia wszyscy czekali na bajkopisarkę panią Wiolettę Piasecką. Jakież było zdziwienie uczniów gdy  w drzwiach pojawiła się wróżka w pięknej czerwonej sukni , z czarodziejską różdżką w dłoni. Po chwili okazało się, że ta piękna wróżka to właśnie pani Wioletta Piasecka. Autorka opowiedziała nam o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Poznawaliśmy wybrane bajki z jej twórczości literackiej. Byliśmy pod wrażeniem sukcesów autorki. Pani Wioletta na spotkanie przyniosła swoje kukiełki przy pomocy których przedstawiła nam fragment sztuki teatralnej ,,O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba”. A jak przystało na dobrą wróżkę, były też wróżby dla wszystkich. W miłej atmosferze czas bardzo szybko mijał, żal było pożegnać się z wróżką, autorka obiecała nam, że niebawem znowu do nas zawita. Tymczasem zostawiła nam swoją najnowszą książkę do przeczytania ,,Wierszykarnia w bibliotece”. Teraz będziemy już znać wszystkie książki napisane przez panią Wiolettę.