W kainie marzeń

W krainie marzeń

,,Bo życie bez marzeń, jak słońce bez promieni, jak tęcza bez barw żywych byłoby szare, smutne…….”  o  tym wiedzą nie tylko uczestnicy ogólnopolskiego konkursu plastyczno – literackiego   ,,W  krainie marzeń”  , którego podsumowanie odbyło się  12 grudnia 2013 roku w SOSW Nr 2 w Elblągu. Konkurs realizowany był w ramach projektu Przygoda z książką, który był jednym z działań  Rządowego Programu na Rzecz Społeczności Romskiej w Polsce w 2013 roku. W konkursie wzięło udział  aż 17 placówek z Polski. Wpłynęło 69 prac plastycznych oraz 27 literackich spełniających podane w regulaminie kryteria konkursu. Wyłonienie laureatów było niezwykle trudne gdyż prace zarówno plastyczne jak i literackie były ciekawe, barwne, inspirujące do wielu przemyśleń.  Po burzliwych naradach Komisja postanowiła nagrodzić:

KATEGORIA PRACE PLASTYCZNE,

Wyróżnienia – Patryk Kamiński, Prudnik

Wyróżnienie – Mateusz Seliwiak, Gimnazjum Nr 9 Elbląg

Wyróżnienie  - Wiktoria Mięczakowska, Prudnik

Wszystkie prace konkursowe można było obejrzeć(plastyczne) i przeczytać(literackie) na wystawie , która  była częścią podsumowania  projektu „Przygoda z książką”. Uczestnicy projektu poznawali literaturę piękną, (w tym romską), rozwijali wrażliwość i wyobraźnię  literacko – artystyczną , doskonalili umiejętności komunikacji językowej oraz zwiększali poziom umiejętności integracji społecznej. Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych

przez autorów książek - elbląską bajkopisarkę panią Wiolettę Piasecką – Szklarek oraz pisarza romskiego pana Stanisławem Stankiewiczem (Stahiro.)

Projekt został zrealizowany dzięki dotacji przyznanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji  w ramach realizacji Programu na Rzecz Społeczności Romskiej w Polsce w roku 2013.

ORGANIZATORZY: SOSW NR 2 ELBLĄG