Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Uroczyste otwarcie Sali Doświadczanie Świata

Uroczyste otwarcie Sali Doświadczania Świata

 

6 grudnia 2013 roku to wyjątkowy dzień dla całej społeczności Ośrodka, gdyż w radosnej, mikołajkowej oprawie dokonano uroczystego otwarcia sali doświadczania świata.

Głównymi gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele Fundacji Rosa z Wrocławia oraz elbląskich instytucji od lat wspierający działalność placówki.

To dzięki wsparciu finansowemu  Fundacji Rosa i internautom, którzy "klikali" na elbląską placówkę w ogólnopolskim programie ,,Doświadczanie Świata", w piątek mogła być uroczyście otwarta, w pełni wyposażona tzw. sala doświadczania świata.
Za 13 180 zł zakupiono nie tylko łóżko wodne z matą wibracyjną, ale także zestaw do aromaterapii, imitator powiewu powietrza, magiczne akwarium, urządzenie do robienia baniek mydlanych i specjalna walizka wypełniona pomocami dydaktycznymi (m.in. świecące piłeczki, pałeczki, koraliki do nawlekania itp.) do organizowania różnych zabaw w świetle ultrafioletowym. W sali dzieci, uczniowie, wychowankowie mogą także korzystać z lustrzanego domku, wodnej kolumny oraz kurtyny świetlnej i wyspy światłowodów. Takie otoczenie tworzy świat, który niepełnosprawne dziecko może dotknąć, poczuć całym sobą, usłyszeć.Dzięki urządzeniom stymulującym rozwój zmysłów, doświadczeni terapeuci łatwiej znajdują drogę dotarcia do tych, którym niesprawność umysłowa, czy zaburzenia psychiki nie pozwalają na nawiązywanie prawidłowych relacji z otoczeniem. Dzieci agresywne się wyciszają, dzieci autystyczne pozwalają, choć na chwilę, do siebie dotrzeć, dzieci apatyczne ożywiają się, smutne — zaczynają się śmiać.

W imieniu dzieci, uczniów, wychowanków, rodziców i pracowników Ośrodka dziękujemy serdecznie Fundacji Rosa za wsparcie finansowe oraz ogromne serce i życzliwość.

http://elblag.wm.pl/182097,Ta-sala-to-dla-dzieci-prawdziwy-swiat-cudow.html#axzz2mjSo2KTA

http://fundacjarosa.pl/aktualnosci/


Przejdź do góry