Mikołajkowy prezent dla Ziemi

Mikołajkowy prezent dla Ziemi

„Mikołajkowy prezent dla Ziemi 2013” odbywa się w tym roku w dwóch etapach – pierwszy etap to zbiórka żywności organizowana we współpracy z Bankiem Żywności, drugi - to zbiórka elektrośmieci. Oba wydarzenia organizowane są w ramach Elbląskiej Sieci Zielonych Szkół i Przedszkoli.

6 grudnia 2013 roku w naszym Ośrodku Mikołajem mógł stać się każdy! Wystarczyło trochę serdeczności, współczucia i troski o tych, którzy mają mniej. Uczniowie/wychowankowie oraz pracownicy placówki chętnie podzielili się żywnością z potrzebującymi , czego efektem był kosz pełen niezbędnych spożywczych artykułów.

Zbiórka żywności uświadamiała uczniom jak ważne jest nie marnowanie żywności, a umiejętność dzielenia się nią. Była to też wspaniała lekcja tolerancji i dobroczynności.

Wspólnie zebraliśmy 1 200 kg żywności.

W piątek 13 grudnia 2013 włączyliśmy się w zbiórkę elektrośmieci pod hasłem „PRZEDŚWIATECZNE SPRZĄTANIE” . Akcja odbywa się w ramach Elbląskiej  Sieci Zielonej Flagi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wzięli udział w akcji.