Pasowanie na ekologa 2013

Dnia 19.XI.2013r. odbyło się PASOWANIE NA EKOLOGA uczniów klasy IV i przedstawicieli Oddziałów Edukacyjno-Terapeutycznych. Na uroczystość pasowania przybyli uczniowie klasy III jako obserwatorzy, nauczyciele, dyrekcja, rodzice uczniów i strażnik Paru Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej pan Zbigniewa Zagrodzki. Uczniowie przed złożeniem ślubowania przeszli test sprawdzający wiedzę przyrodniczo – ekologiczną. Zadania miały różny stopień trudności, były układanki, zagadki, puzzle ekologiczne, segregowanie odpadów, krzyżówka, rozpoznawanie drzew i inne.

Poprawność wykonywanych zadań oceniali: pani dyrektor Anna Domańska i pan Zbigniew Zagrodzki. Rodzice uczniów mieli do wykonania również zadania: ułożenie haseł ekologicznych z rozsypanki wyrazowej i rozwiązanie krzyżówki, której hasłem była EKOLOGIA. Przedstawiciel rodziców odczytał hasła ekologiczne, które były kodeksem ekologicznym. Wszyscy uczniowie zaliczyli test i zostali dopuszczeni do złożenia ślubowania.

Ślubowanie odebrał pan Zbigniew Zagrodzki, który każdego ucznia pasował na ekologa dotykając ramienia  kwiatem.

Świeżo upieczeni ekolodzy odebrali z rąk pani Anny Domańskiej dyplomy, a rodzice częstowali swoje pociechy owocami.

Spotkanie zakończyło zespołowe zdjęcie z nauczycielami, wychowawcami klas i rodzicami. Po spotkaniu wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów pod kierunkiem kol. Anny Krygier.

Przygotowała i przeprowadziła: Elżbieta Gołąb