Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Baterie na wagę środowiska

„Baterię na wagę czystego środowiska”

 

W ramach publicznej kampanii edukacyjnej Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego ogłosił konkurs na zbiórkę zużytych baterii pn. „Baterię na wagę czystego środowiska” upowszechniający prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Zebraliśmy 93 kilogramy baterii (w tym przedszkole 32 kg)!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę uczniom, wychowankom i ich bliskim.

Szczególne podziękowania składamy na ręce naszych Panów konserwatorów: Andrzeja, Marcina i Grzegorza za ich pomoc i wsparcie.

 

 

 

13 grudnia 2013 roku przedstawiciele społeczności naszego Ośrodka uczestniczyli w uroczystości podsumowującej kampanię edukacyjną „Bateria na wagę czystego środowiska”. Po uroczystym przywitaniu uczestników kampanii i konkursu głos zabrał Grzegorz Drozdowski – Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego, następnie Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego i przedstawiciel Wojewody. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Olsztynie zaprezentowały program artystyczny. A wszystko poczuciu, że zrobiliśmy coś ważnego dla środowiska, gdyż konkurs, w którym uczestniczyliśmy polegał na zbiórce baterii, a większość baterii to odpady niebezpieczne, które należy zbierać i oddzielać od strumienia innych odpadów z gospodarstw domowych.

 

Nasza placówka zebrała ponad 90 kilogramów baterii i w związku z tym wróciliśmy do Elbląga z nagrodami gwarantowanymi w postaci kompletu gier.

 

 Pamiętaj!

 

Jeżeli zdecydujesz się na zbieranie zużytych baterii i oddawanie ich do jednego z punktów selektywnej zbiórki , dbasz tym samym o środowisko naturalne dla siebie i dla przyszłych pokoleń. Wystarczy jedynie:

 

- oddzielać baterie od pozostałych odpadów,

 

- pamiętać o bateriach ukrytych w różnym sprzęcie i zabawkach.

  

Czy wiesz, że Polacy zużywają rocznie ok.240 milionów jednorazowych baterii a np. jedna bateria z zegarka elektronicznego jest w stanie skazić 1m3 gleby i zatruć 400 litrów wody?!

 


Przejdź do góry