Jesienne harce - zabawa integracyjna

Jesienne harce

Dnia 8 listopada 2013 w  naszej szkole odbyła się zabawa integracyjna dla dzieci ze świetlic oraz zaproszonych dzieci z przedszkola. W barwnej sali przystrojonej kolorami jesieni  odbyło się wiele ciekawych konkurencji i zabaw. Prowadząca zabawę,  Pani Jesień  wprowadziła wszystkich w radosną atmosferę. Wspólnie z nią dzieci zaśpiewały piosenkę powitalną. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa pt. „Jesienna dorożka”. Zwyczajne koce zamienione zostały w dorożki i przy  dźwiękach  muzyki woziły dzieci po zaczarowanym jesiennym lesie. Było wiele śmiechu. Podczas zabawy dzieci miały okazję sprawdzić się w konkurencji  rzuty kasztanami do celu, układania puzzli, dopasowywania napisu do ilustracji. Dla miłośników rysowania była konkurencja tworzenia jesiennego drzewa,  natomiast dla lubiących muzykę  i łamigłówki radości przysporzyła zabawa pt. Muzyczna loteryjka.

Po intensywnych,  ale i radosnych  harcach był czas na piknik, pląsy i jedzenie pachnących muffinek.  Wszyscy rozstali się  w dobrych humorach, bo Pani Jesień zaprosiła na kolejne Jesienne harce za rok.