III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Pierwszej Pomocy

Dbajmy o życie i zdrowie

6 listopada 2013 roku uczniowie naszego ośrodka w składzie: Daniel Mazurczak, Daniel Paczkowski,  Angelika Szymańska, Darek Kacprzak, Marysia Dembińska, Żaneta Żochowska wyruszyli do Szczytna aby wziąć udział w III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Pierwszej Pomocy. Do udziału w konkursie zgłosiło się aż 11 drużyn. Drużyny oceniane były w dwóch kategoriach: drużyny gimnazjalne, drużyny zawodowe. Jako, że nasz zespół był jedyny ze szkoły podstawowej nasi zawodnicy musieli rywalizować z drużynami gimnazjalnymi. Konkurs składał się z części praktycznej i teoretycznej. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę oraz brali udział w działaniach praktycznych: wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechową  oraz udzielali pierwszej pomocy w  różnych ogniskach urazowych.

W czasie kiedy sędziowie podliczali punktację wszyscy uczestnicy konkursu obejrzeli pokaz tresury psa prowadzony przez policjanta. Następnie jury odczytało wyniki konkursu (nasz zespół po raz pierwszy brał udział w konkursie z udzielania pierwszej pomocy, raczej nie liczyliśmy na zwycięstwo). Z niecierpliwością wysłuchiwaliśmy podawanych wyników, długo jury nie wyczytywało naszej drużyny. Jaka była radość gdy usłyszeliśmy, że nasz zespół zajął III miejsce (pokonaliśmy drużyny z gimnazjum). Ale to nie wszystko nasza drużyna otrzymała także nagrodę specjalną przyznaną za umiejętną współpracę w zespole.Druzyne do udziału w konkursie przygotowały: Donata Kalińska – Sarapuk, Lidia Miedzińska oraz higienistka szkolna pani Renata Grajczyk.