Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada 2013 roku obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Choć to święto dla zabawy, to jednak porusza ważną sprawę, jaką jest promowanie zdrowego odżywiania, jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym oraz przeciwdziałanie niedożywieniu.

Akcja „Śniadanie daje moc” przeprowadzona dziś w szkole miała uświadamiać rodzicom, dzieciom i nauczycielom, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy.

Serdeczne podziękowania dla Pań: Tereni, Ani i Bożenki za pyszne i zdrowe kanapki!!!

Akcja jest organizowana przez Partnerstwo dla Zdrowia - koalicję trzech firm (Danone, Lubella i Biedronka) oraz Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Patronat honorowy nad akcją objęły Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Edyta Klejster, Marzena Żachowska