XIII Dzień Papieski

16 października  obchodziliśmy XIII DZIEŃ PAPIESKI, który w tym roku przebiegał pod hasłem JAN PAWEŁ II PAPIEŻ DIALOGU.

Rano spotkaliśmy się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, by uczcić pamięć o Papieżu Polaku. Od pani Zosi dowiedzieliśmy się, że papież był mistrzem dialogu, potrafił rozmawiać ze wszystkimi i bardzo często to czynił. Biografię Karola Wojtyły wysłuchaliśmy w piosence pt. ,,Lolek”. Tegoroczne obchody dni papieskich przebiegają pod hasłem JAN PAWEŁ II PAPIEŻ DIALOGU  i pod takim też tytułem została przedstawiona prezentacja multimedialna. Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego ,,Papież Jan Paweł II w moich oczach. Na konkurs wpłynęło 27 prac plastycznych wykonanych różnorodnymi technikami. Komisja konkursowa po burzliwych rozmowach postanowiła nagrodzić:

miejsce I – Michał Paszkowski i Hubert Lemke

miejsce II – Karol Piałucha

miejsce III – Justyna Asztemborska

wyróżnienie – Paweł Kowalski

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Po ogłoszeniu wyników konkursu obejrzeliśmy teledysk do piosenki ,,Biały pasterz”, a na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń papieża ,,Barka”.

Uroczysty apel przygotowały panie: L. Miedzińska, Z. Molga