Święto Pieczonego Ziemniaka w Bażantarni

24 października 2013 roku w Bażantarni odbyła się impreza integracyjna  „Święto pieczonego ziemniaka”. Uczestnikami przedsięwzięcia byli uczniowie klas młodszych i oddziałów edukacyjno - terapeutycznych oraz  ich rodzice. Podczas wspólnych zmagań sportowych, zabaw, pląsów i śpiewów przy akompaniamencie gitary dzieci poznały historię ziemniaka, przypomniały sobie zasady kulturalnego i bezpiecznego przebywania w lesie. Nie obeszło się bez uważnych obserwacji fenologicznych z poszanowaniem roślin i zwierząt mieszkających w Bażantarni. Uczniowie radośnie przeżywali spotkanie z przyrodą, tym pełniejsze, że w towarzystwie najbliższych im osób. Podsumowaniem imprezy było wspólne pieczenie ziemniaków i kiełbasek w ognisku.

Pracownicy, rodzice i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Elblągu składają na ręce Pana Leona Budzisiaka – Dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu serdeczne podziękowania za przygotowanie wiaty i ogniska w Bażantarni.