Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

"Sprzątanie Świata 2013"- sadzenie jubileuszowego drzewka

W dniu 19 września 2013 roku na terenie siedziby Nadleśnictwa Elbląg zasadzone zostało „jubileuszowe drzewko” akcji Sprzątanie Świata 2013.  Było to jedno z dwudziestu wydarzeń tego typu w Polsce. Drzewko na cześć pierwszego ekologa, świętego Franciszka z Asyżu, otrzymało imię Franek.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 18 i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Elblągu zostali wyróżnieni przez Fundację Nasza Ziemia za wieloletnią współpracę i działania podejmowane na rzecz dbania o środowisko. Ale jak na prawdziwych ekologów przystało uczniowie 20 urodziny akcji spędzili sprzątając i „Odkrywając czystą Polskę”. W towarzystwie leśnika Nadleśnictwa Elbląg dokonali monitoringu lasu okalającego jezioro Smoki, a już podczas uroczystego sadzenia, odnowili Dekalog Ekologa.

W sadzeniu „jubileuszowego drzewka” udział wzięli przedstawiciele Departamentu Edukacji oraz Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Elblągu, Zakładu Utylizacji Odpadów oraz Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

W ramach wydarzeń jubileuszowych, i nie tylko od święta, obie placówki oświatowe podejmują liczne działania dodatkowe, a wszystko to jest możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej, współpracy z Nadleśnictwem Elbląg, Zakładem Utylizacji Odpadów oraz wsparciem Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Elblągu.

 

Dorota Życzkowska – nauczyciel SP Nr 18 i Marzena Żachowska – pedagog SOSW Nr 2 w Elblągu

 

 


Przejdź do góry