Wiosenne Działania na Warmii i Mazurach

Od 12 lat Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie wraz z partnerami organizuje akcję „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur". W  tym roku postanowiono zmienić jednak formułę działania. Wspólny cel pozostał  bez zmian – troska o środowisko naturalne naszego pięknego regionu. Akcja przebiegała pod hasłem „Wiosenne Działania na Warmii i Mazurach” i tegoroczne działania były związane z hasłem „Milion drzew dla Warmii i Mazur na 20-lecie WFOŚiGW w Olsztynie”. Podsumowanie akcji odbyło się na pikniku rodzinnym zorganizowanym 15.06.2013r w Olsztynie.

Naszą placówkę reprezentowała grupa uczniów z opiekunem. Dla uczniów przygotowano stanowiska edukacyjne: geologiczno-paleontologiczne, entomologiczne i chemiczne czary mary. Było płukanie złota, malowanie na szkle. Wiele radości dostarczyło dzieciom wykonywanie gipsowych odlewów dinozaurów, skamieniałości, lepienie z gliny i malowanie rysunków przedstawiających pradawne morze, zgodnie z dziecięcą wyobraźnią.

Na pikniku odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień za udział w wojewódzkim konkursie „Wiosenne Działania na Warmii i Mazurach”. Nasza placówka znalazła się wśród nagrodzonych.