Konferencja WWRD

Dnia 05.06.2013 r. w SOSW nr 2 w Elblągu odbyła się konferencja poświęcona problemowi tworzenia systemu pomocy dziecku i jego rodzinie w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w działającym na terenie SOSW Ośrodku „Maluch”.

Uczestnikami zorganizowanego spotkania byli przedstawiciele Departamentu Edukacji Elbląskiego Urzędu Miasta oraz dyrektorzy i pracownicy elbląskich przedszkoli.

Konferencję przeprowadzili członkowie Zespołów WWRD z Ośrodka „Maluch” w składzie:

• Joanna Hanke – Bednarska - wicedyrektor SOSW Nr 2, pomysłodawca i założyciel Ośrodka „Maluch”
  • Paulina Konarczak - psycholog
  • Małgorzata Tomczyk - logopeda
  • Grażyna Markiewicz - rehabilitant
  • Emilia Jackiewicz - terapeuta Integracji sensorycznej
  • Aleksandra Misiuk, Joanna Kucewicz, Małgorzata Urbańska - oligofrenopedagodzy, terapeutki wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i edukacji dzieci z autyzmem

Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z ideą Ośrodka „Maluch” oraz ofertą terapeutyczną.

Poszczególni specjaliści przedstawili szczegółowo ofertę wspierania rozwoju małego dziecka w ramach swoich kompetencji zawodowych. Na zakończenie goście mogli obejrzeć bazę Ośrodka „Maluch” oraz porozmawiać bezpośrednio ze specjalistami wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Mamy nadzieję, że zorganizowana konferencja była początkiem cyklu spotkań poświęconych takiej formie pomocy małemu dziecku i rodzinie, a zaszczepiona idea otworzy serca wszystkich, którym nie jest obojętna troska o prawidłowy i szczęśliwy rozwój dzieci.