Festyn Rodzinny w przedszkolu

Dnia 4 czerwca na terenie ogrodu przedszkolnego odbył się festyn rodzinny, pod hasłem „Świat oczami dziecka-pełen tajemnic, kolorów, smaków”, połączony z obchodami Dnia Matki oraz ewaluacją rocznego projektu edukacyjnego.

Spotkanie otworzyła pani dyrektor Krystyna Miezio, która zaprosiła wszystkich uczestników do wspólnego świętowania. Gośćmi  specjalnymi były dzieci i panie z grupy „Misiaczki” z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 26 przy ulicy Bema w Elblągu.

Na początku najmłodsze przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Mamusiu kochana”, która wywołała lawinę łez wzruszenia wśród mam. Później były jeszcze występy dzieci z grupy „0”, wiersz w wykonaniu naszej wychowanki Angeliki Kamińskiej oraz piosenki w wykonaniu dzieci z P-la 26. Niemałą atrakcją i niespodzianką dla gości były pokazy wokalno-taneczne w wykonaniu młodzieżowego zespołu romskiego „Jagori” pod dyrekcją pani Izy Stankiewicz.

Kolejnym punktem festynu była ewaluacja projektu edukacyjnego „Świat oczami dziecka-pełen tajemnic, kolorów, smaków”, który przez cały rok szkolny realizowany był we wszystkich grupach przedszkolnych. Nasze dzieciaki miały okazję popisać się przed swoimi rodzinami zdobytymi na zajęciach wiadomościami i umiejętnościami. Ogromny aplauz wywołał pokaz mody „Dzieci z różnych stron świata”. Nasze pociechy w kolorowych strojach, charakterystycznych dla kultur z różnych rejonów świata, paradowały po czerwonym dywanie. Później każdy miał okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w krainach: Moja ojczyzna-Polska, Indiańska wioska oraz Krainie lodu.

Na gości czekał wspaniały poczęstunek w kawiarence „Nie ma jak u mamy”- gdzie nęciły zapachem wypieki rodziców naszych przedszkolaków oraz w kramie „U Babek”- w którym każdy mógł najeść się do syta pysznym  chlebem ze swojskim smalczykiem i ogóreczkiem prosto z beczki, wyśmienitymi sałatkami oraz gorącą kiełbaską z rusztu.

Pomimo dość rześkiej pogody humory dopisywały i licznie przybyli goście uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za wspaniałe wypieki oraz wszystkim Paniom, które pomogły w przygotowaniu naszego festynu.