Tydzień Osób Niepełnosprawnych im. Ewy Sprawki

19 – 25 maja 2013r. Tydzień Osób Niepełnosprawnych im.  Ewy Sprawki

W dniu 19 maja 2013roku na Palcu Jagiellończyka jak co roku odbył się festyn inaugurujący obchody „TON”. Tradycyjnie dzieci z Przedszkola SOSW NR 2 wystąpiły z programem artystycznym przedstawiając tańce z różnych stron świata. Dzieci pokazały układ taneczny „Zorba”, „Poleczka” oraz Taniec Hiszpański.  Tego dnia pogoda sprzyjała rodzinnym spacerom w majowe popołudnie, dlatego uczestnicy imprezy dopisali. Po występie na dzieci czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów - Urząd Miasta Elbląg oraz ERKON. Przedszkolaki i ich rodzice od lat biorą udział w miejskiej imprezie integracyjnej, której celem jest przybliżenie osobom sprawnym zagadnienia niepełnosprawności, a także wspólne spędzanie czasu z najbliższymi.

Dla dzieci z przedszkola występ na prawdziwej scenie był nie lada przeżyciem. Z  ogromną determinacją i w skupieniu oczekiwały na swoją kolej. Przedszkolaki z przejęciem prezentowały swoje umiejętności przed licznie przybyłą widownią, która wspierała występujących gromkimi brawami i okrzykami. W całym zamieszaniu panowała ogromna radość ze wspólnie przeżywanych chwil. Takie chwile wzbogacają wszystkich, nie tylko dzieci i przynoszą nam opiekunom wiele satysfakcji i poczucia szczęścia. Oto fotograficzny skrót naszych działań.

Zespół redakcyjny przedszkola