Projekt Fundacji Nasza Ziemia „Przyjaciele Bałtyku” - „Namaluj Rybę”

Kolejna odsłona kampanii Paint Fish 2013

W ramach działań Przyjaciół Bałtyku wychowankowie świetlic szkolnych i grup wychowawczych naszej placówki, w tym członkowie Klubu Naszej Ziemi wzięli udział w kolejnej odsłonie kampanii Paint Fish. Pocztówki, które otrzymaliśmy od Fundacji Nasza Ziemia, wypełniliśmy i przesłaliśmy do polskich Europosłów, do ich biur w Brukseli. Kampania ma związek ze zbliżającym się głosowaniem plenarnym Parlamentu Europejskiego w sprawie Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Fundusz ten ma za zadanie wspieranie zrównoważonego rybołówstwa i odbudowy przełowionych zasobów ryb.

Pani Justyna Niewolewska – OCEAN2012 Polska, poinformowała nas, że prace naszych uczniów zostały wybrane przez koordynatora kampanii Paint Fish na wzory kartek pocztowych. Gratulujemy uczniom!

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Projekt Fundacji Nasza Ziemia „Przyjaciele Bałtyku” w ramach Kampanii Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku

Wychowankowie Ośrodka biorą udział w projekcie „Przyjaciele Bałtyku”, który opiera się na idei, iż każdy mieszkaniec zlewni Morza Bałtyckiego (czyli mieszkańcy każdego zakątka Polski) ma wpływ na stan wód i zasobów naturalnych Bałtyku, ponieważ jest z nim powiązany siecią rzek. Wpływ na ekosystemy morskie mamy również każdego dnia jako konsumenci np. kupując produkty rybne.

Pierwsza propozycja działania w ramach projektu „Przyjaciele Bałtyku” to Kampania „Paint a Fish” - „Namaluj Rybę”.

Organizatorzy międzynarodowej kampanii „Paint a Fish” („Namaluj Rybę”) zachęcają wszystkich – zarówno dorosłych, młodzież jak i dzieci do namalowania ryby on - line lub zamieszczenia swojego rysunku ryby na stronie internetowej http://www.paintafish.org link bezpośredni do malowania on - line: http://www.paintafish.org/paint .

Zebrane z danego kraju rysunki ryb zostaną przekazane odpowiedniemu Ministrowi z danego państwa odpowiedzialnemu za rybołówstwo, by pokazać mu społeczne poparcie dla idei zlikwidowania problemu przełowienia (nadmiernej eksploatacji) zasobów ryb i konieczności odbudowy stad ryb do zrównoważonych poziomów najpóźniej do 2020 r.).

W przypadku rysunków ryb z Polski, zostaną one przekazane Panu Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisławowi Kalembie, oraz jego zastępcy – Kazimierzowi Plocke. Aby wyraźnie pokazać polskiemu Ministrowi, że młodzieży zależy na odbudowie przełowionych stad ryb i zachowaniu zasobów dla przyszłych pokoleń – Fundacja Nasza Ziemia oraz koalicja OCEAN 2012 planują stworzyć specjalną fotoksiążkę z pracami z Polski i przekazać ją osobiście na ręce Pana Ministra.

Oto nasze prace: