Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / / Listy dla Ziemi

Listy dla Ziemi

Listy dla Ziemi

 

 

    Fundacja Ekologiczna Arka w dniach 15 – 30 kwietnia 2013 roku zaproponowała autorską akcję ekologiczną Listy dla Ziemi. Wychowankowie grup wychowawczych, świetlicy szkolnej oraz klasy II OET i III B OET zainteresowani tematem z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w akcję, która polegała na pisaniu tematycznych listów. Oczywiście listy „napisane” były zgodnie z możliwościami wychowanków, dzieci które miały problem z pisaniem wykonały barwne prace z wykorzystaniem środków plastycznych.

    Na specjalnym papierze listowym, wydrukowanym na makulaturze dzieci podczas zajęć szkolnych, świetlicowych i programowych w grupach wychowawczych pisały o marzeniach, potrzebach czy planach działań na rzecz Ziemi. Po napisaniu listów dzieci zabrały je do domu – to ważna część akcji, bo angażuje w działania rodzinę. Na drugiej stronie listu dzieci wypisywały 3 pomysły na działania ekologiczne, a w domu wybierały Strażnika tych działań.

    A co było w listach:

Ziemio! Jesteś mamą dla wszystkich stworzeń, chcę żeby ludzie Cię szanowali”, „(…) bądź zielona i piękna. Nich ludzie nie wycinają lasów (…)”, „(…) proszę, niech zwierzęta nie giną, lecz są wesołe i zdrowe”, „(…) żeby ludzie nie wypalali traw”, „(…) chciałbym żeby ludzie oszczędzali prąd (…)”, itd.

 

Mądre i piękne listy (ponad 50 sztuk) uczniów/wychowanków Ośrodka poprzedzone zajęciami edukacyjnymi z zakresu ekologii i ochrony środowiska, trafiły do ich bliskich i niech pomysły ekologiczne znajdą odzwierciedlenie w codziennym życiu!

 

http://www.wmodn.elblag.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1891&Itemid=46

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.169107953251154.1073741828.133738470121436&type=1


Przejdź do góry