Mistrz ortografii

KONKURS ORTOGRAFICZNY MISTRZ ORTOGRAFII

Dnia 26 marca 2013 roku został przeprowadzony szkolny konkurs ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV – VI wyłonieni w drodze wcześniejszych eliminacji klasowych.

W konkursie udział wzięli:

Magdalena Ziajka, - kl. VI

Wojciech Tkaczyk, - kl VI

Daniel Paczkowski – kl V

Daniel Mazurczak – kl. V

Angelika Szymańska –kl. IV

Żaneta Żochowska – kl IV

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Marzena Żachowska oraz pani Dorota Malinowska. Reprezentantów klas dopingowali ich koleżanki i koledzy. Konkurs rozpoczął się śpiewająco, piosenkami przypominającymi najważniejsze zasady ortograficzne.

Następnie po wylosowaniu miejsc uczniowie przystąpili do zadań konkursowych. Rozwiązywali zadania pełne ,,pułapek” ortograficznych.

Po sprawdzeniu kart pracy okazało się ,ze dwóch uczniów zdobyło taką samą ilość punktów.  Pomiędzy  Magdą Ziajką i Danielem Paczkowskim rozegrała się dogrywka ,w wyniku której    Mistrzem Ortografii został Daniel Paczkowski.

Dyplomy i nagrody wręczyły pani dyrektor Krystyna Miezio i pani dyrektor Anna Domańska.

W czasie prac komisji panie prowadzące konkurs przedstawiły uczniom różne gry i zabawy ułatwiające zapamiętanie trudnych zasad ortografii. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panią L. Miedzińską i E. Manistę.