Akcja Ekoszkoły – zbiórka telefonów komórkowych

Dnia 05.04.2013 r. zakończyliśmy udział w Akcji Ekoszkoły, której celem była zbiórka niepotrzebnych używanych telefonów komórkowych.

Dzięki zaangażowaniu rodziców i wychowawców zebraliśmy 38 aparatów telefonicznych. Dziękujemy Wszystkim serdecznie!

Spodziewamy się, że udział w przedsięwzięciu, dzięki zebraniu niepotrzebnego już nikomu sprzętu, choć w małym stopniu przyczyni się do zredukowania poziomu zagrożenia dla środowiska naturalnego, a przede wszystkim podniesie świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży.

Sprawne urządzenia zostaną przez organizatorów akcji ponownie wykorzystane w najbiedniejszych krajach świata, pozostałe zrecyklingowane.

Akcja uzyskała patronat Fundacji GAP Polska Plan Globalnego Działania na rzecz Ziemi i  poparcie Ministerstwa Środowiska.