PASOWANIE NA CZYTELNIKA

15 marca o godz. 9.00  odbyła się uroczystość  PASOWANIA NA CZYTELNIKA. Uczniowie po dwutygodniowym bloku zajęć z zakresu edukacji czytelniczo – medialnej zostali dobrze przygotowani do roli czytelnika. W piątek 15 marca wyruszyli  w ,,podróż do krainy książek”. Po drodze na uczniów czekały różne przeszkody. Aby dojechać do celu podróży uczniowie musieli te przeszkody pokonać. Drzwi do krainy książek trzymało zaklęcie, z którym uczniowie szybko sobie poradzili. Ale to nie był jeszcze koniec ich zmagań z przeróżnymi zadaniami. Uczniowie popisywali się zdobytą wiedzą, układali historyjkę obrazkową ,,Wędrówka książki”, rozwiązywali krzyżówkę, mówili o tym, jak należy dbać o książki. W końcu nadszedł czas na uroczyste pasowanie, które zostało poprzedzone złożeniem przyrzeczenia. Uczniowie, a właściwie czytelnicy, na pamiątkę tak ważnego dla nich wydarzenia otrzymali dyplomy, zakładki do książek i figurki bajkowych postaci.