Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Świadomy wie co znaczy ZSEE?”

Ogólnopolski konkurs ekologiczny „Świadomy wie co znaczy ZSEE?”

Dnia  9.01.2013r w naszej szkole odbyło się ekospotkanie dla uczniów klas III-VI promujące udział placówki

w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Świadomy wie co znaczy ZSEE?”

Placówkę reprezentuje 5-osobowy Ekozespół składający się z uczniów klas V –VI, który przyjął nazwę

EKO-CZYŚCICIELE.

Skład Ekozespołu:

• Dżesika Sztura,
  • Magda Ziajka,
  • Daniel Paczkowski,
  • Daniel Mazurczak,
  • Radosław Rutkowski

Celem konkursu jest :

• rozszyfrowanie skrótu ZSEE, oraz słowa – Elektroodpady
  • zwrócenie uwagi uczniów , rodziców uczniów, pracowników na potrzebę selektywnej zbiórki elektroodpadów i korzyści z tego wynikających;
  • zapoznanie ze skutkami nieprawidłowej utylizacji elektrośmieci dla środowiska przyrodniczego człowieka,

Członkowie Ekozespołu przedstawili wszystkim uczestnikom spotkania zadania, które już zostały wykonane. EKO-CZYŚCICIELE szczególną uwagę zwrócili na wizyty w sklepach ze sprzętem elektrycznym i elektronicznym w których przeprowadzali wywiady z pracownikami na tematy związane z odbiorem zużytego sprzętu elektronicznego od klienta w zamian za kupno nowego. Ekozespół zainteresowany był dalszą drogą „elektrośmieci”. Niestety nie wszyscy pracownicy posiadali taką wiedzę.

Spotkanie zostało wzbogacone o film edukacyjny na temat zbiórki i właściwej utylizacji elektrośmieci.Zdobyta wiedza posłużyła uczniom do rozwiązywania dodatkowych zadań pod okiem wychowawców. Były też zagadki i krzyżówki. Zespoły klasowe wykonały karty pracy opatrzone tytułem konkursu.

Największą jednak atrakcją spotkania była gra planszowa przygotowana przez EKO-CZYŚCICIELI. Dzięki udziałowi w grze uczniowie świetnie się bawili utrwalając świeżo zdobytą wiedzę. Przedstawicielom klas, którzy wzięli udział w grze planszowej, kibicowali koledzy z klasy. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Spotkanie zakończyło się apelem do wszystkich o zbiórkę elektroodpadów.

ZSEE

2013-03-06