Góra Grosza 2012

Po raz kolejny wzięliśmy udział  w akcji „Góry Grosza” zorganizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Udział w tej akcji społecznej staje się już ośrodkową tradycją. Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.

Dla nas  bardzo ważnym celem jest  uświadomienie , że każda drobna moneta może pomóc najbardziej potrzebującemu dzieciom, zgodnie z hasłem:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Dotychczasowe edycje pokazały, że ,,Góra Grosza” jest nie tylko świetną okazją do promowania idei szczodrości, ale przynosi także wymierną pomoc potrzebującym. Jak podaje Towarzystwo Nasz Dom, przez wszystkie lata istnienia tej ogólnopolskiej akcji, w sumie zebrano ogromny fundusz – ponad 21 milionów złotych. Cieszymy się, że mamy w tym swój udział.

Tegoroczna akcja ,,Góra Grosza” w naszym Ośrodku  trwała od 26 listopada do 7 grudnia 2012 roku.  Dzięki zaangażowaniu uczniów, przedszkolaków i wychowanków oraz wsparciu ze strony nauczycieli, wychowawców, pracowników placówki i rodziców udało nam się zebrać rekordową kwotę: 447 złotych 49 groszy!!!

A w tym:

10874  jednogroszówek