Pasowanie na ekologa

PASOWANIE NA EKOLOGA

Dnia 6.XI.2012r.w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu odbyło się „PASOWANIE NA EKOLOGA uczniów klasy IV. Na uroczystość pasowania przybyli uczniowie klas III – VI, nauczyciele, dyrekcja, rodzice uczniów i przedstawiciel Nadleśnictwa Elbląg pan Jarosław Mytych.

Uczniowie przed złożeniem ślubowania przeszli test sprawdzający wiedzę przyrodniczo – ekologiczną i rozwiązali krzyżówkę w obecności wszystkich obecnych. Zadania miały różny stopień trudności, były układanki, zagadki łowione razem z rybkami na wędkę, puzzle ekologiczne, pytania ustne, segregowanie odpadów, rozpoznawanie drzew i inne. Wszystko odbywało się w pięknej scenerii lasu.

W trakcie imprezy uczennica z klasy V odczytała list Ziemi skierowany do przyszłych „Młodych Ekologów”.

Poprawność wykonywanych zadań oceniali: pani dyrektor Krystyna Miezio i pan Jarosław Mytych.

Wszyscy uczniowie zaliczyli test i złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowanie odebrał pan Jarosław Mytych, który każdego ucznia pasował na ekologa dotykając ramienia  kwiatem. Świeżo upieczeni ekolodzy odebrali z rąk pani Dyrektor Krystyny Miezio i Dyrektor Anny Domańskiej dyplomy, a od starszych kolegów maskotki. Spotkanie zakończyło zespołowe zdjęcie z nauczycielami, wychowawcą klasy i rodzicami.

Po spotkaniu wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy IV.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny starszych kolegów pod kierunkiem kol. Anny Krygier.

Przygotowała i przeprowadziła:

Elżbieta Gołąb