Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Podsumowanie projektu "Zabawy językiem polskim"

„Zabawy językiem polskim”

Koniec roku szkolnego, to czas podsumowań. W grupach wychowawczych zakończyła się tegoroczna edycja projektu edukacyjnego „Zabawy językiem polskim”, W ramach podsumowania odbyła się impreza pn. „Potyczki językowe”. Wszyscy przygotowywali się do udziału w imprezie w czasie zajęć edukacyjno-wychowawczych przez cały rok szkolny. Podczas spotkania wychowankowie wykazywali się umiejętnością m.in.: rozwiązywania krzyżówek, pisania dyktanda, wyszukiwania słów z określoną głoską, zapamiętywania przedmiotów, rozpoznawania osób po ich opisowej charakterystyce. Było bardzo wesoło podczas losowana zadań w misce z wodą ( za pomocą ust), podczas rozwiązywana zagadek i wyszukiwania przedmiotów w czarodziejskim koszu. Humory dopisywały, wiedza i umiejętności wychowanków bardzo pozytywnie zaskoczyły prowadzących. Można z satysfakcją powiedzieć, że tegoroczna edycja projektu zakończyła się dużym sukcesem. Oprócz konkursów, zabaw, rywalizacji międzygrupowej i indywidualnej, nastąpiło podsumowanie projektu, wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursów całorocznych w tym konkurs „Najładniejszy zeszyt” i konkurs literacko – plastyczny „Mój najlepszy kolega, koleżanka”.