Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Podsumowanie Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur w Giżycku

 

    Sprzątam, szanuję, segreguję - pod takim hasłem na plaży miejskiej w Giżycku odbył się piknik podsumowujący Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur. Akcję po raz dwunasty zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i centrami edukacji ekologicznej z regionu.

    Według szacunków w tegorocznej akcji wzięło udział ponad 30 tys. osób, które zebrały rekordową ilość odpadów - ok. 70 ton. To niemal dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Co ważne śmieci zbierano także ze zbiorników i cieków wodnych. Chyba nie było gminy w regionie, w której prośba o włączenie się w działania, pozostałyby bez echa.

Tegoroczna akcja rozpoczęła się 1 kwietnia i potrwała do początku maja. Wśród „skarbów” jakie znajdywano w leśnych ostępach dominowały szklane, plastikowe butelki, worki jednorazowe, opony.

    Po pracy przyszedł czas na nagrodzeni tych najbardziej aktywnie włączyli się w akcję. Podczas pikniku w Giżycku statuetki, dyplomy i nagrody odebrali przedstawiciele placówek szkół i przedszkoli z różnych zakątków naszego województwa.

    Uczniowie i wychowankowi naszego Ośrodka również aktywnie zaangażowali się w tegoroczną akcję. Nasza praca przyniosła wymierne korzyści i została nagrodzona przez WFOŚiGW. Zostaliśmy zaproszeni na oficjalne i uroczyste podsumowanie akcji w Giżycku.


Przejdź do góry