Spotkanie z przewodnikiem PKWE

25 kwietnia 2012 roku odbyło się kolejne spotkanie z panem Zbigniewem Zagrodzkim, przewodnikiem Parku Krajobrazowego Wyskoczny Elbląskiej, specjalistą i miłośnikiem ptaków.

Spotkanie odbyło się w  ramach projektu „O tym jak trzciniak bąka uczył…”, laureata Konkursu Grantowego "P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się" edycja 2011/2012.

Głównym celem spotkania było zwiększenie wiedzy naszych uczniów na temat ptaków żyjących w ich najbliższym otoczeniu oraz próba wnikliwej obserwacji środowiska naturalnego.

Pan Zagrodzki wykazując się wielką cierpliwością wobec ogromu pytań małych obserwatorów ptaków zachęcał uczniów do uważnej obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie wiosną.

Widzieliśmy kormorany lecące nad Elblągiem, kaczki krzyżówki taplające się w Kumieli, gołębie grzywacze, srokę, słuchaliśmy śpiewu pierwiosnka i dzwonka… wiosna w koło!

W imieniu uczniów i nauczycieli Ośrodka składamy na ręce pana Zagrodzkiego ogromne podziękowania za czas nam poświęcony i bajeczne opowieści o ptakach!!!