Jesteś tutaj: Start / / Dzień Ziemi 2012

Dzień Ziemi 2012

DZIEŃ ZIEMI W IV LO W ELBLĄGU

20.04.2012 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i sportowych przygotowanych i prowadzonych przez nauczycieli i uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Zajęcia miały na celu promowanie działań ekologicznych oraz uroczyste obchody Dnia Ziemi.

Uczniowie OSW pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego oraz przeszkolonych uczniów Liceum korzystali ze ścianki wspinaczkowej, na której zawieszone były maskotki z hasłami ekologicznymi. Zadaniem dzieci było wspiąć się, zdjąć zabawkę a potem odczytać głośno hasło. Nie obeszło się oczywiście bez profesjonalnej rozgrzewki.

Nauczycielki fizyki, chemii i biologii przybliżyły dzieciom świat eksperymentów i zależności występujących w  świecie przyrody.

Spotkanie w IV LO to kontynuacja współpracy związana z uczestnictwem obu szkół w Elbląskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Zielonej Flagi.

IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu wspiera nas także w realizacji projektu „Mama, tata i ja – razem poznajemy świat”.

W imieniu uczniów, rodziców oraz pracowników OSW Nr 2 – dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom IV LO za zaangażowanie w przygotowanie i prowadzenie zajęć.

Z wizytą u Prezydenta Miasta Elbląg z okazji Dnia Ziemi

Dnia 20.04. 2012r. odbyło się uroczyste spotkanie w Urzędzie Miejskim z okazji Dnia Ziemi, na którym najbardziej aktywni uczniowie elbląskich szkół zostali wyróżnieni przez Prezydenta Miasta Elbląg.

Naszą placówkę reprezentował uczeń klasy IV – Dariusz Kacprzak.