Zajęcia ekologiczne w OEE w Piaskach

Od 5 do 7 marca 2012 roku grupa uczniów/wychowanków – członków Klubu Naszej Ziemi wzięła udział w zajęciach prowadzonych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Krynicy Morskiej/Piaskach.

Zajęcia miały na celu:

-        pogłębienie wiedzy dzieci o informacje na temat warunków życia ptaków,

-        wzbogacenie wiedzy na temat pracy ornitologa, jego ważnej roli dla ptaków,

-        kształtowanie świadomości proekologicznej,

-        wyrobienie u dzieci aktywnej postawy na rzecz ochrony środowiska, ze szczególnym naciskiem na ochronę ptaków i ich siedlisk.

Zajęcia prowadzone przez specjalistyczną kadrę w OEE w Piaskach oraz wychowawczynie SOSW Nr 2 obejmowały tematy :

-        Ptasie wędrówki.

-        Obrączkowanie ptaków i jej znaczenie.

-        Praca ornitologa.

-        Specyfika Mierzei Wiślanej.

-        Ochrona ptaków i ich siedlisk.

Wyjazd możliwy był dzięki dotacji ogólnopolskiego Konkursu Grantowego “P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się.” edycja 2011/2012 w ramach projekty SOSW Nr 2 pn. „O tym jak trzciniak bąka uczył, czyli taki mały a wiele może”.

Anna Sękowska, Marzena Żachowska