Wiek drzew

Dnia 15.03.2012r odbyły się warsztaty ekologiczne na temat:

WIEK DRZEW”

Zaproszony na spotkanie leśnik z Nadleśnictwa Elbląg pan Jarosław Mytych zwrócił uwagę uczniów, obrazując to ilustracjami ,na gatunki najbardziej długowiecznych drzew występujących w różnych  strefach klimatycznych.

W trakcie spotkania uczniowie poznali urządzenie do określania wieku drzew oraz uczyli się liczyć przyrosty roczne drzewa na ilustracjach(przekrój pnia drzewa). Początkowo sprawiało uczniom to dużą trudność, ale kilka praktycznych ćwiczeń dało dobry rezultat .Zaproszony gość przypomniał uczestnikom spotkania zasady obowiązujące na terenie lasu, korzyści jakie daje nam las, znaczenie lasu dla gospodarki kraju oraz jakie służby leśne pracują w lasach.

W związku ze zbliżającą się wiosną uczniowie na zakończenie spotkania układali z puzzli ilustracje pierwszych wiosennych kwiatów i zwierząt leśnych.

Po zakończonym spotkaniu odbyło się spotkanie komitetu lokalnego z udziałem leśnika, przedstawicieli Uczniowskiej Rady Ośrodka, członków Szkolnego Koła Ekologicznego i opiekuna koła. Tematem spotkania  było omówienie scenariusza Dnia Otwartego – „Moje Miasto bez Elektrośmieci”.