Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Zajęcia biblioterapii

Jak co roku, uczniowie oddziałów edukacyjno – terapeutycznych uczestniczą w cyklicznych spotkaniach i zajęciach organizowanych przez Biblioteką Elbląską im .C. Norwida – Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

We wrześniu nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach podczas których poznali elementy tradycji i kultury żydowskiej: muzykę, taniec, potrawy . Obejrzeli wystawę ilustracji dziecięcej w literaturze izraelskiej.

W styczniu uczestniczyliśmy w zajęciach „Spotkanie z Mikołajem”. Podczas zajęć odgadywaliśmy zagadki, wysłuchaliśmy ciekawego opowiadania o Mikołaju, rozwiązaliśmy krzyżówkę związaną z tematem oraz wykonaliśmy kolorowe prace plastyczne

W lutym w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej uczniowie obejrzeli wystawę „Modelarstwo hobbystyczne. Zauroczenie" zorganizowaną przez Bibliotekę Elbląską oraz Aeroklub Elbląski. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wystawę modeli oraz uczestniczyły w warsztatach modelarskich. Uczniowie z chęcią majsterkowali pod czujnym okiem panów modelarzy.