Wypadki na drogach - porozmawiajmy

WYPADKI NA DROGACH POROZMAWIAJMY

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji WYPADKI NA DROGACH POROZMAWIAJMY. Była to już IV edycja, a jej tematem przewodnim było "Bezpieczeństwo w pojeździe, pasy bezpieczeństwa". Akcja w naszej szkole została przeprowadzona w dniu 15 listopada 2011 roku, a jej organizatorami były panie D. Kalińska – Sarapuk, L. Miedzińska, przy współudziale Wojewódzkiego Ruchu Drogowego w Elblągu. W akcji udział wzięli uczniowie klas IV-VI  oraz nauczyciele.

Celem akcji było umożliwienie dzieciom i młodzieży wyrażenia swoich poglądów i odczuć w temacie w sposób spontaniczny i nieskrępowany, pod opieką i dyskretną kontrolą prowadzących. Do przeprowadzenia akcji wykorzystano różnorodne metody pracy i pomoce dydaktyczne.

W trakcie przeprowadzonej akcji został posumowany konkurs plastyczny  "Z pasami bezpieczniej"

miejsce I – Żaneta Żochowska klasa III

miejsce II – Radosław Rutkowski – klasa V

miejsce III – Daniel Budkiewicz – klasa III

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Udział w akcji uświadomił wszystkim jej uczestnikom jak ważne jest dbanie  o bezpieczeństwo swoje i innych  na drodze. Uczniowie wyszli z tej akcji bogatsi o nowe  budujące przeżycia i doświadczenia, związane z tematem, zdobyli nową wiedzę,  również co bardzo ważne nauczyli się dostrzegać drugiego człowieka na drodze.